Schedule March 27-29, 2020

Click a header to sort the schedule.
Please note that all times are in 24 hour format.

Updated March 9, 2020

Game Division Type Arena Day Date Time Visitors Home
01 U14 RR AST Fri 27/Mar./20 10:00 Sudbury – Belfry
Valley East – Paquette
02 U14 RR AST Fri 27/Mar./20 11:00 Timmins – Brumwell
West Ferris – Spykerman
03 U14 RR AST Fri 27/Mar./20 12:00 Walden – Rautiainen
Iroquois Falls – Come
04 18+ RR AST Fri 27/Mar./20 14:00 Iroquois Falls – Cyr
Timmins – Desjardins
05 18+ RR AST Fri 27/Mar./20 15:00 Thunder Bay – Jerrard Walden – Ashe
06 18+ RR AST Fri 27/Mar./20 16:00 West Ferris – Spykerman
Valley East – Pilon
07 U12 RR AST Fri 27/Mar./20 17:00 West Ferris – Desjardins Walden – Minto
08 U19 RR AST Fri 27/Mar./20 18:00 Sudbury – Lapalme
Valley East – Seguin
09 U10 Blue RR PPD Fri 27/Mar./20 08:00 Iroquois Falls – Come Sudbury – Poulin
10 U10 White RR PPD Fri 27/Mar./20 09:00 Valley East – Wheeler
West Ferris – Johnston
11 Bunnie White RR PPD Fri 27/Mar./20 10:00 Valley East – Robert
Valley East – Simon
12 Bunnie White RR PPD Fri 27/Mar./20 11:00 Sudbury – Decaire
West Ferris – Smales
13 U10 Blue RR PPD Fri 27/Mar./20 12:00 Sudbury – Poulin Walden – Collins
14 U10 Blue RR PPD Fri 27/Mar./20 13:00 Sault Ste. Marie – Peltonen
Iroquois Falls – Come
15 Bunnie White RR PPD Fri 27/Mar./20 15:00 West Ferris – Smales
Valley East – Simon
16 Bunnie White RR PPD Fri 27/Mar./20 16:00 Valley East – Robert
Sudbury – Decaire
17 U10 Blue RR PPD Fri 27/Mar./20 17:00 Timmins – Couture Walden – Collins
18 U10 Blue RR PPK Fri 27/Mar./20 08:15 Timmins – Couture
Sault Ste. Marie – Peltonen
19 U10 White RR PPK Fri 27/Mar./20 09:15 Timmins – Rathbone
Sudbury – Levasseur
20 Bunnie Blue RR PPK Fri 27/Mar./20 10:15 Walden – Blackwell
Valley East – Spence
21 U12 RR PPK Fri 27/Mar./20 11:15 Sudbury – Levasseur
Valley East – Philipe
22 U12 RR PPK Fri 27/Mar./20 12:15 Iroquois Falls – Vaillancourt Walden – Minto
23 Bunnie Blue RR PPK Fri 27/Mar./20 14:15 Sault Ste. Marie – Booth
Valley East – Spence
24 U14 RR PPK Fri 27/Mar./20 15:15 West Ferris – Spykerman Sudbury – Belfry
25 U12 RR PPK Fri 27/Mar./20 16:15 Walden – Kowaluk
Sudbury – Ahmed
26 U12 RR PPK Fri 27/Mar./20 17:15 Valley East – Philipe Timmins – Rivard
27 U14 RR PPK Fri 27/Mar./20 18:15 Iroquois Falls – Come
Valley East – Paquette
28 U14 RR PPK Fri 27/Mar./20 19:15 Timmins – Brumwell
Walden – Rautiainen
29 18+ RR PPK Fri 27/Mar./20 20:15 Valley East – Pilon
Thunder Bay – Jerrard
30 U12 RR WF Fri 27/Mar./20 09:00 Sudbury – Ahmed
West Ferris – Desjardins
31 Bunnie Blue RR WF Fri 27/Mar./20 10:00 Sault Ste. Marie – Booth
Sudbury – McKinley
32 U12 RR WF Fri 27/Mar./20 11:00 Walden – Kowaluk Timmins – Rivard
33 U10 White RR WF Fri 27/Mar./20 13:00 Valley East – Bigras
Valley East – Wheeler
34 U10 White RR WF Fri 27/Mar./20 14:00 West Ferris – Johnston
Sudbury – Levasseur
35 Bunnie Blue RR WF Fri 27/Mar./20 15:00 Sudbury – McKinley
Walden – Blackwell
36 U19 RR WF Fri 27/Mar./20 16:00 Valley East – Junkala
West Ferris – Stemp
37 U10 White RR WF Fri 27/Mar./20 17:00 Timmins – Rathbone
Valley East – Bigras
38 U12 RR WF Fri 27/Mar./20 18:00 Sudbury – Levasseur
Iroquois Falls – Vaillancourt
39 18+ RR WF Fri 27/Mar./20 19:00 Timmins – Desjardins Walden – Ashe
40 18+ RR WF Fri 27/Mar./20 20:00 West Ferris – Spykerman
Iroquois Falls – Cyr
41 U10 Blue RR AST Sat 28/Mar./20 09:00 Sudbury – Poulin
Timmins – Couture
42 U10 Blue RR AST Sat 28/Mar./20 10:00 Walden – Collins
Iroquois Falls – Come
43 U12 RR AST Sat 28/Mar./20 11:00 Walden – Minto
Sudbury – Levasseur
44 U12 RR AST Sat 28/Mar./20 12:00 Timmins – Rivard
Sudbury – Ahmed
45 U10 Blue RR AST Sat 28/Mar./20 13:00 Sault Ste. Marie – Peltonen Sudbury – Poulin
46 U12 RR AST Sat 28/Mar./20 15:00 Walden – Minto
Valley East – Philipe
47 U12 RR AST Sat 28/Mar./20 16:00 Iroquois Falls – Vaillancourt
Walden – Kowaluk
48 U12 RR AST Sat 28/Mar./20 17:00 Sudbury – Ahmed
Sudbury – Levasseur
49 U10 White RR PPD Sat 28/Mar./20 08:00 Valley East – Wheeler
Timmins – Rathbone
50 U10 White RR PPD Sat 28/Mar./20 09:00 Valley East – Bigras
West Ferris – Johnston
51 U12 RR PPD Sat 28/Mar./20 10:00 West Ferris – Desjardins
Walden – Kowaluk
52 U12 RR PPD Sat 28/Mar./20 11:00 Valley East – Philipe
Iroquois Falls – Vaillancourt
53 18+ RR PPD Sat 28/Mar./20 12:00 Walden – Ashe
Iroquois Falls – Cyr
54 18+ RR PPD Sat 28/Mar./20 13:00 Valley East – Pilon
Timmins – Desjardins
55 18+ RR PPD Sat 28/Mar./20 14:00 Thunder Bay – Jerrard
West Ferris – Spykerman
56 U10 White RR PPD Sat 28/Mar./20 15:00 West Ferris – Johnston
Timmins – Rathbone
57 U10 Blue RR PPD Sat 28/Mar./20 16:00 Iroquois Falls – Come
Timmins – Couture
58 U10 Blue RR PPD Sat 28/Mar./20 17:00 Walden – Collins
Sault Ste. Marie – Peltonen
59 18+ RR PPD Sat 28/Mar./20 18:00 Walden – Ashe
Valley East – Pilon
60 18+ RR PPD Sat 28/Mar./20 19:00 Iroquois Falls – Cyr
Thunder Bay – Jerrard
61 U14 RR PPK Sat 28/Mar./20 08:15 Sudbury – Belfry
Timmins – Brumwell
62 U14 RR PPK Sat 28/Mar./20 09:15 West Ferris – Spykerman
Iroquois Falls – Come
63 U14 RR PPK Sat 28/Mar./20 10:15 Valley East – Paquette
Walden – Rautiainen
64 U10 White RR PPK Sat 28/Mar./20 12:15 Sudbury – Levasseur
Valley East – Wheeler
65 U14 RR PPK Sat 28/Mar./20 14:15 Iroquois Falls – Come
Timmins – Brumwell
66 U14 RR PPK Sat 28/Mar./20 15:15 Walden – Rautiainen Sudbury – Belfry
67 U12 RR PPK Sat 28/Mar./20 16:15 Timmins – Rivard
West Ferris – Desjardins
68 U10 White RR PPK Sat 28/Mar./20 17:15 Sudbury – Levasseur
Valley East – Bigras
69 18+ RR PPK Sat 28/Mar./20 18:15 Timmins – Desjardins
West Ferris – Spykerman
70 Bunnie White RR WF Sat 28/Mar./20 09:00 Valley East – Simon
Sudbury – Decaire
71 Bunnie Blue RR WF Sat 28/Mar./20 10:00 Valley East – Spence
Sudbury – McKinley
72 U19 RR WF Sat 28/Mar./20 11:00 West Ferris – Stemp
Sudbury – Lapalme
73 U19 RR WF Sat 28/Mar./20 12:00 Valley East – Seguin
Valley East – Junkala
74 Bunnie White RR WF Sat 28/Mar./20 13:00 West Ferris – Smales
Valley East – Robert
75 Bunnie Blue RR WF Sat 28/Mar./20 14:00 Walden – Blackwell
Sault Ste. Marie – Booth
76 U14 RR WF Sat 28/Mar./20 16:00 Valley East – Paquette
West Ferris – Spykerman
77 U19 RR WF Sat 28/Mar./20 17:00 West Ferris – Stemp
Valley East – Seguin
78 U19 RR WF Sat 28/Mar./20 18:00 Valley East – Junkala
Sudbury – Lapalme
79 U12 PO PPD Sun 29/Mar./20 08:00 4th Place 1st Place
80 U19 PO PPD Sun 29/Mar./20 09:30 4th Place 1st Place
81 U10 Blue Final PPD Sun 29/Mar./20 11:00 2nd Place 1st Place
82 U10 White Final PPD Sun 29/Mar./20 12:30 2nd Place 1st Place
83 U19 Final PPD Sun 29/Mar./20 14:00 Winner – SEMI – 2
Winner – SEMI – 1
84 18+ Final PPD Sun 29/Mar./20 15:30 Winner – SEMI – 2
Winner – SEMI – 1
85 U14 PO PPK Sun 29/Mar./20 08:15 4th Place 1st Place
86 U14 PO PPK Sun 29/Mar./20 09:45 3rd Place 2nd Place
87 18+ PO PPK Sun 29/Mar./20 11:15 3rd Place 2nd Place
88 U12 Final PPK Sun 29/Mar./20 12:45 Winner – SEMI – 2
Winner – SEMI – 1
89 U14 Final PPK Sun 29/Mar./20 14:15 Winner – SEMI – 2
Winner – SEMI – 1
90 U12 PO WF Sun 29/Mar./20 08:00 3rd Place 2nd Place
91 U19 PO WF Sun 29/Mar./20 09:30 2nd Place 3rd Place
92 18+ PO WF Sun 29/Mar./20 11:00 4th Place 1st Place

 Contact the WFRA